Wykład online „Głos dziecka w sądzie. Jak wysłuchiwać małoletnich?”

25 czerwca 2023 (10:00) | Koszt: 0zł

Zapraszamy specjalistów (psycholodzy/pedagodzy pracujący z dziećmi, które są objęte procedurami sądowymi, biegli sądowi, kuratorzy, sędziowie) na nieodpłatny wykładonline pt. „Głos dziecka w sądzie. Jak wysłuchiwać małoletnich?”.

Tematy poruszane na wykładzie:

– szczegółowa analiza warunków przewidzianych w art. 216 [1] KPC wskazujących na możliwość wysłuchania małoletniego
– wpływ udziału w procesie sądowym na dziecko
– czynniki wpływające na wypowiedzi małoletnich
– jak rozpoznać czy narracja dziecka jest rzeczywiście jego własnym głosem
– standardy i dobre praktyki wysłuchania małoletnich

Kiedy? Niedziela 25 czerwiec, godz. 10.00 – 12.00
Gdzie? Online, na platformie Microsoft Teams
Ile zapłacę? Wykład jest nieodpłatny, współfinansowany ze środków M. St. Warszawa w ramach projektu „POMOCOWNIA dla Rodzin. Specjalistyczne Wsparcie”.
Jak się zapisać? Zapisów można dokonać poniżej.
Do kiedy można się zapisać? Zapisy przyjmujemy do niedzieli 25 czerwca do godz. 9.00, przy limicie miejsc wynoszącym 100 osób.
Co się stanie dalej? Otrzymacie Państwo zwrotny email z dalszymi instrukcjami.

Czy otrzymam prezentację/nagranie po wykładzie? Nie. Wykład będziemy cyklicznie powtarzać, nie udostępniamy nagrania ani prezentacji.

Wykład poprowadzi Magdalena Włodarczyk – magister psychologii, absolwentka społecznej psychologii klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Posiada uprawnienia pedagogiczne. Ukończyła roczne studium z zakresu opiniowania sądowo-psychologicznego w sprawach z udziałem dzieci w Fundacji Dzieci Niczyje w Warszawie. Dyplomowany trener umiejętności wychowawczych po studium Trenerów i Coachów Umiejętności Wychowawczych. Od 10 lat specjalista w zakresie psychologii w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów.

Kup dostęp online

Rejestracja została zakończona.