Aktualności

Wsparcie ze środków m. st. warszawy

Zapraszamy Państwa do zapisów na formy wsparcia realizowanych w ramach Projektów realizowanych ze środków M. St. Warszawy:  

Dziecko w Kryzysie

  1. Konsultacje indywidualne

Zapraszamy Państwa do zgłaszania się na nieodpłatne konsultacje w ramach Projektu „Dziecko w Kryzysie”, realizowanego ze środków M. St. Warszawy.

Konsultacje przeznaczone są dla Rodzin doświadczających kryzysu (np. rozwód, utrata pracy, śmierć kogoś bliskiego): dla rodziców oraz dla dzieci. Konsultacja dla dziecka jest konsultacją diagnostyczną, która może pomóc w identyfikacji dzieci cierpiących z powodu objawów depresyjnych, które mogą być związane z kryzysem w rodzinie.

Konsultacje dla dorosłych umawiane są na bieżąco, konsultacje dla dzieci będą odbywały się w następujących terminach:

  • wtorek 8.11 w godz. 18.00 – 21.00
  • wtorek 22.11 w godz. 18.00 – 21.00
  • wtorek 6.12 w godz. 18.00 – 21.00

Zapisy: fundacjapomocownia@gmail.com, z dopiskiem „DZK/22” w tytule wiadomości (dotyczy zarówno konsultacji dla rodzica jak i dziecka). Prosimy również o krótki opis kryzysu, w którym znajduje się Państwa Rodzina.

2. Warsztaty dla dzieci, które przeżywają kryzys w swojej Rodzinie.

Najbliższy warsztat: „Trudne Emocje”, dla Dzieci w wieku 9 – 12 lat.

Niedziela, 27.11 w godz. 9.30 – 12.00

Prowadząca: psycholog Katarzyna Zawisza.

Zapisy: fundacjapomocownia@gmail.com, z dopiskiem „WAR/11” w tytule wiadomości. Prosimy również o przesłanie w wiadomości opisu kryzysu, w którym znajduje się Państwa Rodzina.

– Pomocownia dla Rodzin

– Przemoc w Podzielonej Rodzinie

– Pomocownia dla Rodzin. Specjalistyczne Wsparcie

1. Nieodpłatne wykłady online.  

Listę aktualnych wykładów znajdziesz TUTAJ  

Projekty są współfinansowane ze środków M. St. Warszawy.  

2. Zajęcia dla dzieci

Zajęcia realizowane w ramach Projektu POMOCOWNIA dla Rodzin. Zapisy na aktualnie dostępne zajęcia organizowane w Fundacji znajdziesz tutaj:

https://app.evenea.pl/organizator/sowaliska-animacja-i-organizacja-wydarzen-279082

3. Specjalistyczne warsztaty umiejętności rodzicielskich dla rodziców w kryzysie rozwodowym.

  • Najbliższe warsztaty: luty/marzec 2023 (prowadzimy nabór)
  • Czas trwania – 10 godzin (zajęcia rozłożone na 3 tygodnie, godziny wieczorne
  • Odpłatność – nieodpłatne, finansowane ze środków M. St Warszawa, Projekt POMOCOWNIA dla Rodzin. Specjalistyczne Wsparcie.
  • Prowadzenie przez dwóch trenerów
  • zajęcia zdalne

Zakres: Sytuacja psychologiczna dziecka w kryzysie okołorozwodowym rodziców, jak rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie, zaburzenia więzi po rozstaniu, opieka naprzemienna – zalety i ograniczenia.
Jak budować więź z dzieckiem opartą na szacunku, zaufaniu, empatii i pozbawioną przemocy. Emocjonalność człowieka – czym są emocje oraz mechanizm ich działania, czemu służą, co możemy z nimi robić, czym różnią się od uczuć. Rozpoznawanie, nazywanie i przeżywanie emocji.
Emocjonalność dziecka – rozwój emocjonalny dziecka, jego ograniczenia i możliwości.
Potrzeby – czym są potrzeby, jaka jest ich hierarchia, jak odróżnić potrzeby od zachcianek, jakie potrzeby są najważniejsze dla dziecka.
Jak komunikować swoje emocje i potrzeby, jak je wyrażać w sposób niekrzywdzący, jak wyznaczać granice – czym różni się wyznaczanie granic od informowanie o nich.

UWAGA: udział w warsztatach tylko dla jednej strony postępowania. Druga strona może wziąć udział w kolejnych warsztatach.