Zapraszamy specjalistów (psycholodzy/pedagodzy pracujący z dziećmi, które są objęte procedurami sądowymi, biegli sądowi, kuratorzy, sędziowie) na nieodpłatny wykład online pt. „Głos dziecka w sądzie. Jak wysłuchiwać małoletnich?”.
Tematy poruszane na wykładzie:
– szczegółowa analiza warunków przewidzianych w art. 216 [1] KPC wskazujących na możliwość wysłuchania małoletniego
– wpływ udziału w procesie sądowym na dziecko
– czynniki wpływające na wypowiedzi małoletnich
– jak rozpoznać czy narracja dziecka jest rzeczywiście jego własnym głosem
– standardy i dobre praktyki wysłuchania małoletnich
Kiedy? Niedziela 19 stycznia, godz. 10.00 – 12.00
Gdzie? Online, na platformie Microsoft Teams
Ile zapłacę? Wykład jest nieodpłatny, współfinansowany ze środków M. St. Warszawa w ramach projektu „POMOCOWNIA dla Rodzin. Specjalistyczne Wsparcie 2”.
Jak się zapisać? Zapisów można dokonać poniżej.
Do kiedy można się zapisać? Zapisy przyjmujemy do niedzieli 19 stycznia do godz. 10.00, przy limicie miejsc wynoszącym 100 osób.
Co się stanie dalej? Otrzymacie Państwo zwrotny email z dalszymi instrukcjami.
Czy otrzymam prezentację/nagranie po wykładzie? Nie. Wykład będziemy cyklicznie powtarzać, nie udostępniamy nagrania ani prezentacji.
Wykład poprowadzi Magdalena Włodarczyk – magister psychologii, absolwentka społecznej psychologii klinicznej. Posiada uprawnienia pedagogiczne. Ukończyła roczne studium z zakresu opiniowania sądowo-psychologicznego w sprawach z udziałem dzieci w Fundacji Dzieci Niczyje w Warszawie. Dyplomowany trener umiejętności wychowawczych po studium Trenerów i Coachów Umiejętności Wychowawczych. Od 10 lat specjalista w zakresie psychologii w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów.