Wykład online: Diagnoza odwrócenia ról w rodzinach, w których rodzice się rozstali. Znaczenie cielesności. UWAGA: Brak miejsc :-(

6 listopada 2021 (15:00) | Koszt: 20zł

Zapraszamy Państwa na wykład Prof. dr hab. Katarzyny Schier „Diagnoza odwrócenia ról w rodzinach, w których rodzice się rozstali. Znaczenie cielesności”.  Wystąpienie będzie poświęcone zjawisku odwrócenia ról w rodzinach, w których rodzice się rozstali. Zaprezentowane zostaną formy diagnozy parentyfikacji i sposoby przeciwdziałania jej tak, aby dziecko, które musi czasowo opiekować się rodzicem, nie ponosiło skutków psychicznych tego doświadczenia. Oznacza to potrzebę różnicowania destrukcyjnej parentyfikacji od takiej formy odwrócenia ról, która prowadzi do rozwoju odpowiedzialności. Analizie poddany będzie problem cielesności dziecka w sytuacji rozstania rodziców.

 

Prof. dr hab. Katarzyna Schier jest wieloletnim pracownikiem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest psychoterapeutką dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych; ukończyła studia z psychoterapii dzieci w Heidelbergu, w Niemczech. Jej zainteresowania dotyczą mechanizmów rządzących psychoterapią, problematyki ukrytych form przemocy w rodzinie oraz relacji psychika-ciało, zarówno w aspekcie genezy zaburzeń psychosomatycznych, jak też rozwoju i zaburzeń obrazu ciała.

Katarzyna Schier jest autorką wielu publikacji naukowych, w tym wydanej niedawno pracy pod redakcją pt. Samotne ciało. Doświadczanie cielesności przez dzieci i rodziców. Jej książka dotycząca odwrócenia ról w rodzinie pt. Dorosłe dzieci. Psychologiczna problematyka odwrócenia ról w rodzinie zyskała dużą popularność.

Kiedy? Sobota 6 listopada godz. 15.00 – 16.30

Gdzie? Online, na platformie Microsoft Teams

Ile zapłacę? Wykład jest płatny (20 zł)

Jak się zapisać? zapisów można dokonać poniżej

Do kiedy można się zapisać? Zapisy przyjmujemy do soboty 6 listopada do godz. 13:00

Co się stanie dalej? Otrzymacie Państwo zwrotny email z dalszymi instrukcjami

Czy otrzymam prezentację/nagranie po wykładzie? Nie. Wykład będziemy cyklicznie powtarzać, nie udostępniamy nagrania ani prezentacji.

 

Kup dostęp online

Rejestracja została zakończona.