Aktualne wsparcie

WSPARCIE ZE ŚRODKÓW M. ST. WARSZAWY

Zapraszamy Państwa do zapisów na formy wsparcia realizowanych w ramach Projektów realizowanych ze środków M. St. Warszawy:  

  • Pomocownia dla Rodzin
  • Przemoc w Podzielonej Rodzinie
  • Pomocownia dla Rodzin. Specjalistyczne Wsparcie
  • W kontakcie – Mała dotacja
  • Wsparcie dla osób doświadczających przemocy domowej oraz kryzysu związanego z rozpadem rodziny – Mała dotacja

1. Nieodpłatne wykłady online.  

Listę aktualnych wykładów znajdziesz TUTAJ  

Projekty są współfinansowane ze środków M. St. Warszawy.  

2. Zajęcia dla dzieci

Zajęcia realizowane w ramach Projektu POMOCOWNIA dla Rodzin. Zapisy na aktualnie dostępne zajęcia organizowane w Fundacji znajdziesz tutaj:

https://app.evenea.pl/organizator/sowaliska-animacja-i-organizacja-wydarzen-279082

3. „W kontakcie” – nasz najnowszy Projekt finansowany ze środków M. St. Warszawy!

W listopadzie i grudniu 2023 r. zapraszamy na nieodpłatne:

  • konsultacje indywidualne dla Rodziców i dla par rodzicielskich – osoby, które chcą pracować nad komunikacją, zwłaszcza z byłym partnerem/partnerką a zarazem rodzicem dziecka. Rodzice będą mogli uczestniczyć w konsultacjach samodzielnie lub w parze rodzicielskiej.
  • trening komunikacji dla byłych partnerów, obecnych rodziców – osoby, które wzięły udział w konsultacji indywidualnej. Trening polega na monitorowaniu i omawianiu konkretnych rozmów pomiędzy parą rodziców. Trening komunikacji rozpoczyna się od ustalenia w parze formy (email, sms, rozmowy zdalne, pisanie listów) i zasad komunikacji. W umówionych terminach para rodziców dostarcza Fundacji zapisy swoich rozmów (konieczna jest zgoda obojga osób z pary rodzicielskiej), następnie specjaliści Fundacji analizują przebieg tych rozmów i dają parze informacje zwrotne i zalecenia do poprawy. Metoda ta jest świetną okazją do analizy i korekty bieżącej komunikacji pary rodziców. Pozwala w bezpieczny sposób zwrócić uwagę na punkty zapalne, trudności, przeszkody i bariery komunikacyjne oraz pozwala wzmocnić i propagować konstruktywne strategie komunikacji.